Pro ženyRady a TipyZdraví

Oblékáte se v zimě správně?

Patříte k zimomřivým lidem a nejlépe se cítíte u hřejivého topení nebo u praskajícího krbu? Vsaďte na správné oblékání a přežijte chladné počasí bez ledových rukou a nohou. Poradíme vám, jak se obléct.

Cibulový systém

Slyšeli jste už o cibulovém systému oblékání? Představte si cibuli a všechny její slupky. Podobně by mělo vypadat i vaše oblečení. Začněte tedy pohodlným, ideálně bavlněným spodním prádlem. Další vrstvou může být funkční oblečení, ale také třeba klasické tílko a punčochy. Následují kalhoty, šaty, sukně a vrchní část oblečení, ať už se jedná o tričko s krátkým nebo dlouhým rukávem. Horní vrstva může být v podobě svetru, bundy a kabátu. Čím víc tenkých vrstev si v zimě obléknete, tím větší vám bude teplo.

Zaměřeno na spodní prádlo

Oblékání začínáme u spodního prádla, vybírejte jej tedy obezřetně. Ať už se jedná o dámské nebo o pánské spodní prádlo, mělo by být jako vaše druhá kůže. Mělo by vám skvěle sedět. Klasické kalhotky pro ženy a bavlněné trenýrky pro muže splňují, jak komfort při nošení, tak praktickou stránku při udržení teploty těla.

Oblékání do přírody

Pokud se chystáte v zimě do přírody, zajímejte se o outdoorové oblečení. V tomto případě se setkáte s funkčním a nepromokavým oblečením. To oceníte také při zimním sportu. Tento typ oblečení se hodí i pro venkovní práci a delší pobyt v nepříznivých podmínkách. Obecně se doporučuje splnit tři základní vrstvy oblékání, kam patří spodní, izolační a vrchní vrstva.

Další rady a tipy

  • Vyhněte se oblékání například tří svetrů v domnění, že jen takhle se zahřejete a bude vám teplo. Výsledek by mohl být nepříjemný, a to z důvodu pocení.
  • Snažte se vrstvit oblečení chytře, a to použitím správných materiálů, ale také správných vlastností. Mezi ně patří například nepromokavost a odvod potu.
  • Nezapomínejte v zimním počasí ani na vhodně zvolené doplňky. Sáhněte po čepici, čelence, rukavicích a také přidejte šálu nebo šátek.
  • Myslete na to, jak důležité je mít nohy v teple. Vyberte si pohodlné zimní ponožky a nebojte se sáhnout ani po zimní obuvi s vnitřní hřejivou vložkou.

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Comments are closed.

More in:Pro ženy