Pro ženyRady a Tipy

Vyzkoušejte podzimní aktivity a zabavte své děti

Myslíte, že podzim je nudným a šedivým obdobím? Co takhle si jej užít a zpříjemnit jej i svým dětem? Vyberte si podzimní aktivity, které vás budou bavit. S jejich výběrem vám rádi poradíme.

Co dělat na podzim

Napadlo vás někdy, udělat si seznam podzimních aktivit? Pusťte se do této činnosti se svými dětmi. Nechte je použít jeden školní sešit na to, aby si napsaly, co by chtěly dělat a čemu se můžete společně věnovat. Klidně si připravte větší plakát na dveře, vybarvěte jej a postupně splňte veškeré naplánované aktivity.

Nápady pro vás

Určitě víte, že na podzim není potřeba zůstávat jen doma a nudit se. Vezměte děti do lesa na houby, postavte domečky pro zvířátka na zimu nebo se pusťte do výroby krmítka, případně ptačí budky. Na podzim můžete jít s dětmi pouštět draka, kterého si sami vyrobíte. Zabavte své děti a připravte jim různé podzimní hry, které se hodí do přírody, ale je možné hrát je i uvnitř.

Kreativní činnosti

Vyzkoušet můžete také malování, kreslení, tvoření s plastelínou nebo samotvrdnoucí hmotou. Nechte děti, aby si přinesly školní penál a nakreslily vám, jak si představují podzimní přírodu nebo je učte kreslit portrét. Bavit je bude i vyrábění koláží, kam můžete společně lepit výstřižky z novin a časopisů.

Hry s přírodninami

Vydejte se společně do lesa a posbírejte přírodiny. Mezi nimi například kaštany, žaludy a šišky. Vytvořte si doma zvířátka z kaštanů, vyrobte si obraz z žaludů nebo zkuste podzimní aranžmá se šiškami.

Pečení a vaření

Motivujte děti k činnostem, které ocení v dospělosti. Naplánujte si společné pečení a vaření. Připravte si pochoutky z typických podzimních surovin. Vyzkoušejte dýňový koláč nebo dýňové muffiny, které budou i skvělou svačinkou do školy a určitě se pohodlně vejdou do svačinového boxu. Upečte si chutné sušenky nebo domácí jablečný štrúdl.

Vyměňte aktovku za batoh

Na chvíli dětem odložte školní aktovku a místo toho jim přichystejte batoh na výlet. Naplánujte si výlet ve svém okolí, podnikněte dobrodružství v přírodě nebo prozkoumejte místa, o kterých jste slyšeli zajímavé pověsti.

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Comments are closed.

More in:Pro ženy