Rady a Tipy

Sedací vaky

Sedací vaky jsou moderní a velmi pohodlné, a tak není divu, že si je rádi dáváme do své domácnosti. Vaky mají mnoho výhod, mohou mít mnoho podob, jsou hravé a originální a ke všemu jsou opravdu pohodlné. V sedacím vaku si můžete užívat krásný odpočinek. 

Co to vůbec je 

               Sedací vaky mohou mít více podob, ale obecně se dá říct, že se jedná o textilový bytový nábytek. Obal je šití z textilie a uvnitř je naplněný kuličkami s polystyrenu, které zajišťují ono pohodlí, protože se dokážou tělu krásně přizpůsobit. Tyto vaky mohou být různě velké, od maličkých, které připomínají polštář nebo jen podsedek až po větší vaky, které plní funkci jak sedačky, tak i postele, záleží na tom, co preferujete. 

Dva druhy vaků

               Existují dva druhy vaků. Jeden z typů jsou tvarovatelné sedací vaky. To znamená, že si koupíte nějaký neutrální tvar, nejčastěji se jedná o obdélník nebo čtverec a z něj si můžete libovolně vytvarovat různé možnosti. Můžete to jen tak položit a mít to jako postel anebo zastrčit jeden roh a budete mít super křeslo anebo když onen obdélník dáte na bok, dostanete dvojkřeslo a podobně. Tak si s tím můžete hrát a vymýšlet různé nové tvary. Vedle nich existují před tvarované vaky, to jsou vaky, které jsou ušité do nějakého tvaru, a v tomto tvaru se můžete libovolně usadit. 

Hodí se téměř kamkoliv

               Nyní jsou velmi oblíbené sedací soupravy do U. Tento typ vaků se dá využít skvěle jako doplnění k těmto sedačkám, místo taburetů.  Vzhledem k tomu, že se dají koupit tyto vaky i ve tvarech různých figurek, hodí se také do dětského pokoje a děti je mají velmi rády, protože dostanou velmi zajímavý kousek nábytku, s kterým si mohou hrát, mohou po něm skákat a zároveň je to výhodné i pro rodiče, protože tyto vaky jsou měkké, takže bezpečné. Stejně tak si můžete tento vak dát do obývacího pokoje, abyste měli dostatek pohodlí například u svého oblíbeného seriálu. Dobré je dát si tuto sedačku i do kanceláře, protože i při práci je důležitý odpočinek. Do dětského pokoje se nyní nejčastěji kupují bílé komody, které se snadno kombinují s ostatním vybavením pro děti.

Stoly bílé jsou také nejčastěji k vidění u dětí v našich končinách.

Vhodné do malých prostor

               Vzhledem k tomu, že se dá z toho vaku udělat jak i postel tak i sedačka a třeba i jiné různé tvary je vhodná do malých prostor, například když máte menší byt v panelovém domě a chcete ho mít pohodlný a praktický, ale zároveň zde potřebujte umístnit mnoho věcí, pak je tato variant lepší možností. 

Náš tip, přemýšlíte, čím ozvláštnit interiér na podzim? Láká vás vyrobit si vlastnoruční dekoraci? Kupte si sadu, kde díky malování podle čísel si vytvoříte vlastní obraz!

Údržba je jednoduchá 

Co se týče údržby, všechno je velmi jednoduché. Často mají sedací vaky dvě vrstvy, s tím, že první vnější vrstva jde sundat, tak jako například povlečení na peřině, díky tomu ho můžete normálně vyprat v pračce. Pravdou je, že existují i jednovrstvé sedačky, u kterých nejde povlak sundat a vyprat. V takovém případě vám postačí hadr a nějaký přípravek a tím sedačku jen otřete a zůstane čistá. 

Sedací vaky jsou originální a velice pohodlné, proto se nebojte pořídit si je i do své domácnosti.  

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Comments are closed.

More in:Rady a Tipy