Zajímavosti

Žádné fotografie dětí na stole a tajné těhotenství. Proč některé ženy skrývají mateřství?

Pomohla pandemie a aktivita otců.

Politolog Robert Kelly a jeho rodina se proslavili v roce 2017. Během online přenosu, který živě vysílala britská BBC, mu do místnosti nejdříve vtančila starší dcera a krátce nato ji v chodítku následoval mladší syn.

Video z tohoto vysílání se okamžitě stalo virálním a do dnešního dne má na pouze na oficiálním youtubovom kanálu BBC News více než 41 milionů shlédnutí.

Před třemi lety byla přítomnost dětí během jakéhokoliv videohovoru raritou. Po zkušenostech s pandemií, která mimo jiné přinesla rozmach práce z domu, je situace odlišná.

Stále více lidí zažívá podobné příhody. Může jít o pozitivní efekt, který pomůže nabourat fenomén takzvaného skrývaného rodičovství.

Po sedmnácté nepracuji
Přestože zkušenosti s ním má mnoho rodičů, pojem skrývané rodičovství poprvé použila ekonomka, spisovatelka a matka dvou dětí Emily Osterová
V textu popsala, jak se i ona kdysi snažila o dětech mluvit co nejméně, přísně oddělovat soukromí a práci a nedávat najevo, že některé věci nemůže udělat z rodinných důvodů.

„Dnes však lidem říkám: Je mi líto, nedávám si schůzky po 17.00 kvůli svým dětem. Nebo dokonce: Promiňte, ale dnes odcházím o půl čtvrté, protože jsem hodně cestovala a slíbila jsem svým dětem, že přijdu domů dřív a upeču sušenky, „píše Osterová.

Dodává, že v této otevřenosti jde záměrně ještě dál. „Zvláště se snažím říkat takové věci v přítomnosti mladších kolegů, kteří by se mohli divit, zda je v pořádku mít takové hranice.“

Osterová dává najevo, že mateřství je součástí jejího života proto, aby normalizovala společenský jev, který v konečném důsledku pomůže všem rodičům.

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Comments are closed.

More in:Zajímavosti