Pro ženy

Hugh Grant: Americké televize jsem se bál. Hraje onkologa, který vede dvojí život.

Hugh Grant se narodil v Londýně a studoval na New College v Oxfordu. Grant byl známý jako britský elegán, okouzlující muž, který se objevoval zejména v romantických filmech a komediích, které měly vždy šťastný a sladký konec.

Za svůj výkon ve filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb získal cenu BAFTA (nejlepší herec) a byl nominován na pět Zlatých glóbů a cenu Emmy. Mezi jeho filmy patří Maurice, Velký podvod, Veslování s větrem, Sirény, Neobvyklé dobrodružství, Dva v tom, Rozum a cit, Restoration či Notting Hill.

Po delším čase ho fanoušci mohli vidět v nových projektech. Je starší a nehraje už jen lamačů srdcí v romantických komediích, což rozhodně není na škodu. Právě naopak.

Grant si začal vybírat odvážnější projekty mimo svého běžného charakteru. Zahrál si po boku Meryl Streep ve filmu Božská Florence. Vzal roli manžela bohaté prominentky, která se mylně domnívala, že je talentovanou operní zpěvačkou.

Hrál v sérii Velmi anglický skandál, kde zosobnil skutečnou postavu politika Jeremyho Thorpa, který tajil svou homosexualitu.

Kromě toho se nedávno objevil jako zlověstný soukromý detektiv, který se stal vyděrači v kriminálním filmu Gentlemani od Guye Ritchieho. A nejnovější se odvážil vzít roli v americkém projektu Měla si to vědět. Charismatický, respektován a kultivovaný dětský onkolog vede dvojí život a vše se převalí poté, co na něj padne podezření, že je vrah.

Rozhovor s Hughem Grantem poskytla deníku SME televize HBO.

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Comments are closed.

More in:Pro ženy