Rady a Tipy

Jak se připravit na pracovní pohovor a na co se nikdy nesmí zapomenout?

Pracovní pohovor je ta nejlepší chvíle, jak zaujmout a zajistit si tak vytouženou práci. Může velkou měrou napomoci jak vašemu přijmutí, tak může rozhodnout i v opačném gardu. Co všechno byste si měli na pohovor připravit a co byste neměli nikdy podcenit? Tipy jsme získali od oblíbeného pracovního portálu Personalistka.cz.

Správné oblečení a vizáž

Pokud chcete udělat dobrý dojem, tak je nedílnou součástí vaší přípravy oblečení a celkový vzhled. Důležité je volit podle toho, na jaký druh pohovoru se připravujete. Pokud jde o zaměstnání s financemi, práci s lidmi a reprezentativní pozice, tak jsou pochopitelně důležité spíše společenské druhy oblečení. Naopak pro různá řemeslné práce nebo pro práci v uzavřené kanceláři jako jsou IT společnosti je mnohem příjemnější uvolněné společenské oblečení ve stylu košile a džín. 

Nenechte se překvapit jasnými otázkami

Od každého pohovoru můžete na základní otázky vždy očekávat, protože se automaticky odvíjejí od vaší pracovní pozice i veškerých požadavků, které na vás zaměstnavatel má a vy o nich pochopitelně moc dobře víte. Nepůsobí tedy zdaleka dobře, když nemáte odpověď na otázky, které byste mohli čekat a pochopitelně se tak na ně i rychle a kvalitně připravit.

Vystupování je to nejdůležitější

A na konec opravdu ta naprosto nejdůležitější záležitost. Je víceméně i jedno nakolik správně přijdete oblečení, pokud se k tomu nedokážete správně a zdvořile vyjadřovat. Nebuďte ustrašení a o svojí práci mluvte určitě sebevědomě v tom co dobře znáte a budete dělat. Zároveň ale dávejte jasně najevo, že se ucházíte o práci ve vším respektem. Žádný zaměstnavatel totiž nechce mít na krku zaměstnance s nulovým sebevědomím a už vůbec ne nikoho namyšleného. Vůbec se nebojte například i vyzkoušet pohovor nanečisto například s kamarádem, nebo partnerem ať máte šanci zkusit všechny otázky.

Tisíce atraktivních nabídek inzerce práce najdete na pracovním portálu Personalistka.cz. Jsme pro vás on-line 24/7 a naše nabídky najdete i ve vyhledávačích práce Žirafa.cz a Jobsi.cz.

123jobs

123jobs recenze

123 jobs recenze zkušenosti

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Comments are closed.

More in:Rady a Tipy